Ebben segíthet a léböjt
Ha eddig azt gondoltad a léböjtről, hogy csak ülsz és éhezel, akkor ez a cikk Neked (is) szól! A léböjt során ugyanis nem a tápanyagokról, hanem a szilárd ételekről mondasz le néhány napra, viszont a megfelelő feltételek mellett általa megtisztíthatod a szervezetedet a különböző méreganyagoktól. Mit kell tudnod a léböjtről? Miben segít egy kúra? Ki vehet részt rajta? Nyugi, nem kell órákig bújnod a netet a válaszokért, hiszen elhoztuk legfontosabbak infókat.
Nem elég, ha a környezetedben rendet tartasz, fontos a test és lélek karbantartása és megújítása is. Ha pedig ezalatt a folyamat alatt a szervezetedet is megtisztítanád és fogyni is szeretnél, akkor tarts velünk, és ismerd meg a léböjtöt.
Ezt jelenti a léböjt
A léböjt egy kúratípus, amely során nem szilárd, hanem folyékony táplálékot fogyasztunk. Ezek lehetnek, gyümölcs- vagy zöldséglevelek, és különböző teák is. Ezek a folyadékok gondoskodnak a szükséges napi tápanyagbevitelünkről, valamint elősegítik a méregtelenítést, aminek mind hosszú mind rövid távon pozitív hatásai vannak.
Ezekben a problémákban segít a léböjt
Fogyás
Sokan fogyókúraként vágnak bele egy léböjt kúrába. Fontos megjegyezni azonban, hogy a léböjt nem egyenlő a fogyókúrával. A léböjt elsősorban a méregtelenítést segíti elő, aminek köszönhetően egyúttal egy hét alatt körülbelül 4-5 kilogrammtól szabadulhatsz meg.
Bőr- és hajproblémák
A kúra által távoznak a méreganyagok, és a tiszta tápanyag bevitelnek köszönhetően a bőr is felfrissül, ami fényesebb és szebb bőrt eredményez. Ez a csillogás a hajunkon is megfigyelhető lesz, hiszen a bio gyümölcsök és zöldségek, valamint a teák jótékony hatással vannak a hajunk egészségére is.
Anyagcsere
A fogyást és megfelelő méregtelenítést a lassú anyagcsere negatívan befolyásolja, azonban a léböjt által ez a probléma is kezelhető. A megnövelt minőségi folyadékbevitel és tisztítókúra által felgyorsul az anyagcsere, és ezzel együtt a salakanyagok is könnyebben távoznak szervezetünkből.
Hidratálás
A léböjt a test hidratálásához is hozzájárul, mégpedig kívül-belül. Nemcsak szebb lesz a bőrünk, hanem a teljes testünk is megkapja azt a folyadékmennyiséget, amely által még hatékonyabban tud majd működni.
Energia
Igen, több energiád lesz általa! Sokan tartanak attól, hogy a léböjt alatt teljesen elfáradnak, nem lesz semmihez erejük. Ez abban az esetben lehetséges, ha nem a megfelelő környezetben végzik. Szakértő segítség mellett az első napot követően (amikor is nem fogyasztasz rágcsálnivalót, vagy megszűnnek a koffein esetleg alkohol okozta elvonási tünetek) a szervezet alkalmazkodik a körülményekhez, és sokkal energetikusabbnak fogod érezni magad, mint korábban egy-egy csésze kávé után.
Erre figyelj mielőtt belevágsz a böjtölésbe
Ahogy mondani szokás, a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve: előfordul, hogy az igyekezetünkkel épp ellenkező hatást érünk el. Hogy a léböjttel biztosan erősítsük egészségünket, figyelembe kell vennünk fizikális állapotunkat, és ennek megfelelően belevágni a böjtölésbe. A léböjt kúra előtt tehát elengedhetetlenül fontos az előzetes orvosi vizsgálat, mert vannak bizonyos egészségügyi szempontok, amelyek nagyban befolyásolják, mennyire terhelhetjük meg szervezetünket a böjtöléssel. Bizonyos esetekben akár nem is szabad belevágni a kúrába. Ilyen kizáró ok lehet többek között:
- Terhesség és szoptatás
- Szívprobléma, veseelégtelenség
- Vérkeringési, vérképzőszervi betegségek
- Diabétesz
- Pajzsmirigy túlműködés
- Anémia és alacsony vérnyomás
- Epilepszia
- Szenvedélybetegségek (ebben nem vagyok biztos)
18 év alatti életkor, valamint az idős kor (75+) esetén csak 1-2 napos enyhébb kúrák elvégzése javasolt.
Cikkajánló
Bernard Montelh: A fokhagyma titkai c. könyve alapján A fokhagyma évelő zöldség. Gumója vagy 10-15 gerezdből áll. Az eredetileg közép-ázsiai növény rendkívül kisigényű, így szinte az egész világon meghonosodott. Jótékony tulajdonságairól már az ókori egyiptomiak,…
A böjt előtti tehermentesítés nagyon fontos időszak melyre sokan nem fektetetnek elég nagy hangsúlyt. A legrosszabb amit tehetünk a böjt előtt, hogy kihagyjuk a felkészülést és inkább még többet eszünk mint általában, hogy alaposan „feltankoljunk”…